Klasikinis stilius
Klasikinis stilius suklestėjo XVII a., tačiau iki šių dienų žmonės noriai jį renkasi dėl formų grakštumo ir elegancijos, stabilumo ir respektabilumo įvaizdžio. Klasikinis stilius, įkvėptas antikos bei itališkojo Renesanso meno šedevrų, dar vadinamas „karališkuoju stiliumi“ arba „Liudviko XVI stiliumi“.
Tai rafinuotas, elegantiškas, prabangus stilius, turintis daug detalių, kurias mes galime rasti tiek balduose, tiek ir įvairiuose aksesuaruose. Tai “visada madingas stilius”.
Baldai yra tarsi vienas iš meno stilių, kurie turi raižytas ar inkrustuotas detales. Dažnai puošiami gėlių, daržovių, įvairiais kitokiais leitmotyvais arba scenomis, paremtomis įvairiomis legendomis. Grakščių formų baldai turi būti taisyklingos geometrinės formos, pagaminti iš kokybiškos medienos. Langų parišimuose bei minkštų baldų dekoravime naudojamos įvairios virvelės, kutai.
Klasikiniame interjere gausiai naudojamos įvairios puošybos detalės, lipdiniai, kolonos, stulpai, arkos, daug medžio ir natūralaus akmens, marmuro. Pagrinde naudojamos prabangios medžiagos, tokios kaip: šilkas ar aksomas. Ne retai klasikinio stiliaus interjere sutiksime konservatyviais raštais dekoruotus baldai, sienas ar tiesiog įvairius daiktus. Žinoma tikrai nereikėtų erdvių perkrauti raštais, saiko turėjimas labai svarbi savybė.
Ypatingas skiriamasis klasikinio interjero stiliaus bruožas yra griežtas ir simetriškas kambario apstatymas. Simetrija tapo ir kitų klasicizmo meno šakų formų pagrindu.
Daugelis žmonių renkasi šį klasikini stilių dėl dekoro gausos – įvairios užuolaidėlės, reljefiniai paviršiai, prabangūs krištoliniai šviestuvai, pagalvėlės padeda sukurti jaukumą ir neretai užmaskuoja ir paslepia netvarką ir chaosą namuose. Šiam interjero stiliui būdinga – tvarka, balansas, harmonija, kokybė, išliekamoji vertė. Kiek daug galima pasakyti apie šį stilių ir jį mėgstančius žmones.